13043309_981754388568799_4035494265483966013_n

Нови 30 дена домашен притвор за Савески, Куновски и Ефтимов

на апр 28, 16 • од

Обвинителството поднело обвинителен предлог и предлог за продолжување на куќниот притвор на тројцата „шарени револуционери“...
Pin It

Home » Граѓанска сцена, Слобода за слободата на изразување » Нови 30 дена домашен притвор за Савески, Куновски и Ефтимов

Кривичниот суд им одреди нови 30 дена домашен притвор на тројца демонстранти приведени по протестите во Скопје што се случија првата недела по донесувањето на одлуката на претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов за аболиција, потврди Кривичниот суд.

Против тројца демонстранти, Зоран Савески, Владимир Куновски и Борјан Ефримов, од кои двајца беа изведени пред судија на претходна постапка на 15 април, а еден на 19 април, Обвинителството поднело обвинителен предлог и предлог за продолжување на куќниот притвор.

Поврзани написи

Коментарите се затворени.

Scroll to top