4

Карпошовци повторно на протест за да го заштитат зеленилото

на јан 30, 16 • од

Граѓаните на општина Карпош на протест против новиот урбанистички план...
Pin It

Home » Граѓанска сцена, Слобода за слободата на изразување » Карпошовци повторно на протест за да го заштитат зеленилото

Граѓаните на општина Карпош,на 30 јануари 2016, повторно излегоа на протест блокирајќи го сообраќајот на крстосницата кај трговскиот центар Сити Мол. Тие протестираат противат носењето на новиот Детален урбанистички план предложен од локалната власт и сакаат целосна заштита на зеленилото во нивната општина.

Фотографија: Плусинфо

Поврзани написи

Коментарите се затворени.

Scroll to top