13494960_10153612843092927_3141315559293045526_n

Уапсен е Павле Богоевски од Шарената револуција!

на јун 19, 16 • од

Граѓаните и поддржувачите на Шарената револуција масовно се собираат пред полициската станица Пролет каде што е однесен Павле Богоевски...
Pin It

Home » Граѓанска сцена, Слобода за слободата на изразување » Уапсен е Павле Богоевски од Шарената револуција!

Вечерва (19 јуни 2016), во обид да истакне транспарент на Шарената револуција, беше уапсен Павле Богоевски. Како што јавуваат медиумите, полицијата не им дозволила на демонстрантите на Шарената револуција да истакнат трансперент наспроти Музејот на ВМРО,каде што ВМРО-ДПМНЕ ја одбележува годишнината од своето формирање.

Граѓаните и поддржувачите на Шарената револуција масовно се собираат пред полициската станица Пролет каде што е однесен Павле Богоевски.

Извор: А1он

Фото: Лазар Симеонов

Поврзани написи

Коментарите се затворени.

Scroll to top