Претепан до смрт само затоа што ја бранел Специјалната обвинителка

на фев 23, 16 • од

Како што информираат медиумите, осумдесетгодишен старец бил претепан до смрт во бизарна расправија за политика во мариовското село Маков...
Pin It

Home » Слобода за слободата на изразување » Претепан до смрт само затоа што ја бранел Специјалната обвинителка

Како што информираат медиумите, осумдесетгодишен старец бил претепан до смрт во бизарна расправија за политика во мариовското село Маков.

По неколку испиени чашки ракија, тој и 53-годишен соселанец и поранешен осуденик почнале да се расправаат зашто старецот ја пофалил работата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и изразил задоволство од гонењето на Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска. Потоа соговорникот му се нафрлил и го претепал до смрт. Во битолската болница бил однесен жив, но набргу им подлегнал на повредите. Полицијата го привела осомничениот.

Поврзани написи

Коментарите се затворени.

Scroll to top